X

Mkare Danışmanlık - Anı Yakala

Yönetmen : Rod Lurie
Süre: 2 saat 11 dakika
Öne çıkan oyuncular: Robert Redford, James Gandolfini, Mark Ruffalo
Yılı: 2002
Türü: Aksiyon, Drama, Gerilim
Değerlendirme: ★★★★☆

Neden izlenmeli?

Haksızlıklarla mücadele üzerine yapılmış iyi bir film olduğunu söylemeliyiz. Zaman zaman Shawshank Redemption’ı andıran görselliğiyle yönetmenin oldukça  iyi bir çıkardığını söylemeden geçmemek gerekir.Filmle ilgili ilginç bilgilerden bir diğeri ise yönetmeni Rod Lurie’nin filmin kahramanı olan generalle aynı okuldan mezun olmuş olmasıdır. Generali bu denli iyi bir şekilde perdeye yansıtmasının bir diğer sebebi de bu olsa gerek. 

Kimler izlemeli?

Film liderlik konulu eğitimlerde katılımcılara izlenmesi için sunulan filmlerden biri. Tam olarak bir savaş filmi sayılmasa da, gerçek hikayelerden uyarlanan filmlerden ve hak savaşlarından etkileniyorsanız, filmi izlerken tüylerinizin diken diken olacağını söylemeliyiz.


Özet

General Irvin savaş taktikleri konusunda uzmanlaşmış, saygıdeğer bir askerdir. Bir gün hiç hak etmemesine rağmen büyük bir zan altında bırakılıp, güvenlikli bir hapishaneye postalanır. Albay Winter ise Irvin'in kapatıldığı hapishanenin müdürüdür. Mahkumları ıslah edebilmek için oldukça sert metotlar benimsemiştir. Tüm hayatını taktiklerle geçiren Irvin, tüm hapishaneyi koordine edip bu sert adamdan kurtulmak isteyecektir. (Beyazperde.com)